Roborock lansează noul aspirator robot Qrevo Edge 2 în România

Scris de | 14 mai, 2026
Roborock lansează noul aspirator robot Qrevo Edge 2 în România

Roborock a anunțat lansarea oficială în România a noului aspirator robot Qrevo Edge 2. Cel mai nou model al producătorului este gândit pentru casele cu familii care includ și copii sau animale. Vine cu tot felul de tehnologii care îi permit să te scape ușor de părul de animal, dar și să curețe bine murdăria făcută de copii. Iar toate astea le face destul de autonom, astfel că nu va trebui să-ți bați prea mult capul cu el.

Sistemul Dual Anti-Tangle de pe Roborock Qrevo Edge 2 ajută la reducerea firelor de păr încurcate în perii, fiind ideal pentru locuințe cu animale de companie. În același timp, puterea mare de aspirare și sistemul îmbunătățit de mop contribuie la îndepărtarea eficientă a murdăriei, petelor și prafului fin de pe podele și covoare. Aspiratorul are și funcția de spălare a mopurilor cu apă fierbinte, dar și sisteme de uscare automată care ajută la reducerea bacteriilor și a mirosurilor neplăcute.

Qrevo Edge 2 folosește un sistem inteligent de evitare a obstacolelor care poate recunoaște și evita obiecte întâlnite frecvent într-o casă: jucării, încălțăminte, cabluri sau obiecte pentru animale. În felul acesta nu trebuie să mai faci ordine de fiecare dată când vrei să aspiri rapid locuința. Înălțimea de numai 7.98cm îi permite robotului să ajungă mai ușor pe sub mobilă joasă, ceea ce te scutește de încă o grijă extra. Iar dacă ai animal de companie, cu funcția de monitorizare video și posibilitatea de apel direct prin robot poți ține legătura cu acesta și când ești plecat de acasă.

Roborock Qrevo Edge 2 va fi disponibil la prețul recomandat de 4.699 LEI. Însă pentru a sărbători această lansare, în perioada 14 – 21 mai 2026, produsul beneficiază de o ofertă early bird exclusivă pe eMAG. Dacă vei cumpăra aspiratorul în acest interval de timp, poți adăuga codul ROBOROCK în coș la check-out pentru o reducere de 300 LEI.

Etichete: , , , ,